Akcesoria wybrane dla Ciebie

Na co zwrócić uwagę przy wyborze tabletu?

Elektroniczne gadżety powinny nie tylko atrakcyjnie wyglądać, ale również mieć dobre parametry. Nawet najbardziej designerski sprzęt, nie będzie sprawiał radości, jeśli nie będzie funkcjonalny. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas wyboru tabletu.

  • Wydajność i ekonomia procesora –  na rynku najpopularniejsze są czterordzeniowe procesory. Warto jednak pamiętać, że większa liczba rdzeni to większe zapotrzebowanie na energię, a także krótszy czas pracy na baterii. Dwurdzeniowy procesor będzie bardziej ekonomiczny, a ciągu aplikacje, które wykorzystują cztery rdzenie nadal stanowią zdecydowaną mniejszość programów dostępnych na rynku .
  • Pamięć RAM – Najwydajniejsze tablety posiadają obecnie do 2 GB RAM. Zbyt mało pamięci RAM spowalnia działanie aplikacji i obniża wydajność systemu operacyjnego. Rozsądnym minimum jest 1 GB pamięci RAM.
Dobry tablet powinien mieć minimum 1 GB pamięci RAM.


Dobry tablet powinien mieć minimum 1 GB pamięci RAM.

  • System operacyjny – najpopularniejsze systemy to Android, iOS oraz Windows. Android oraz iOS pozwalają na sprawny dostęp do dużej liczby aplikacji, zwłaszcza darmowych. iOS jest uważany za najlepiej dopracowany. Tablety z Androidem niekiedy z opóźnieniem reagują na polecenia. Windows będzie dobry dla tradycjonalistów i osób pracujących z tabletem, lubiących pracować na sprawdzonym, poznanym systemie.
  • Łączność internetowa – Łączność 3G zapewnia korzystanie z sieci w dowolnym miejscu. Osobom, które korzystają z tabletu jedynie w domu wystarczy wi-fi. Urządzenia bez 3G są nadal znacznie tańsze.

Tablet to doskonałe urządzenie dla osób, które dużo podróżują oraz potrzebują stałego dostępu do Internetu. Tablet oferuje większą rozdzielczość od telefonu, a jest dużo mniejszy i poręczniejszy niż laptop.

Brak komentarzy

Skomentuj